Активна участь освітянок Маріупольського державного університету в житті країни підвищує їхню роль у суспільстві та забезпечує залученість при прийнятті рішень на місцевому рівні.
Доцентка кафедри раціонального природокористування та охорони навколишнього середовища Вікторія Іванова долучилася до проєкту «Незламні громади. Відновлюємо Україну разом».
Проєкт реалізований Інститутом політичної освіти за підтримки USAID «Демократичне врядування у Східній Україні». Він привернув увагу близько 500 громадсько-активних жінок зі всієї нескореної країни, щоб отримати знання та навички, пов’язані з новими викликами функціонування місцевих громад у період воєнного стану, а також організувати мережу постійного обміну досвідом і кращими практиками.
Під час сесій учасниці дізналися про посилення співпраці органів місцевої влади з громадськістю, залучення ресурсів на відновлення громад, розширення гуманітарного та волонтерського напрямків, психологічної та соціальної підтримки населення. Важливими стали і семінари з особистісного розвитку та написання проєктів для участі у програмах міжнародної допомоги.
Для освітянки МДУ дуже корисними та цікавими стали теоретичні та практичні заняття з лікаркою Вікторією Коваль. Від неї учасниці проєкту вчилися надавати допомогу за системою «КоЛеСо», яка використовується в догоспітальній медицині на полі бою. Вона розроблена на базі Навчально-тренувального Центру тактичної медицини та є стандартом. Приємно відзначити, що Центр дозволив колективу незламного вишу використовувати напрацювання для викладання дисципліни «Безпека життєдіяльності».
Особливо освітянку МДУ зацікавила робота з представниками громадської організації «Центр «Жіночі перспективи» щодо формування громадянської свідомості жінок та їхньої активізації в соціально-політичному житті. Як результат, Вікторія Іванова взяла участь у відборі й отримала запрошення стати членкинею Ради з питань ВПО при Горохівській територіальній громаді, де вона знайшла тимчасовий прихисток. Діяльна маріупольчанка долучиться до прийняття рішень на рівні громади, виконання місцевих і обласних програм.
Мені пощастило дізнатися про цікаві ідеї щодо адаптації внутрішньо-переміщених осіб і реалізацію проєктів екологічного спрямування, які можна відтворити у громаді, в якій я безпосередньо проживаю. Завдяки отриманим знанням з пошуку донорів, я подала заявки на отримання гранту «Не пали – компостуй» у межах реалізації проєкту «Розбудова соціального капіталу громадських ініціатив в українських регіонах»,
– доцентка Вікторія Іванова.
Читайте також: Доцентка МДУ Світлана Арабаджи обговорила проблеми переміщених осіб з міжнародною спільнотою
|