Молодь Маріупольського державного університету не втрачає можливостей для особистого і професійного розвитку, особливо, коли справа стосується освітніх стажувань за програмою академічної мобільності Еразмус+.
Студентки Єлизавета Вінницька (спеціальність «Економіка»), Єлизавета Русанова (спеціальність «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії»), Юлія Пісоцька (спеціальність «Менеджмент») протягом весняного семестру навчалися в Університеті Вітовта Великого, що у Литві.
Дівчата успішно пройшли конкурсний відбір і отримали стипендіальне забезпечення для комфортного перебування у європейській країні.
Програма навчання передбачала відвідування пар – дисциплін за вибором, які найбільше підходили студенткам за фахом. Дівчата перебували у багатонаціональному середовищі, що спочатку було незвично. Проте академічна спільнота литовського вишу була відкритою до молоді з України, чим допомагала адаптуватися у новому колективі.
У середині семестру представниці незламного університету разом з іншими здобувачами освіти складали тести з пройдених дисциплін. Така форма контролю знань є обов'язковою для допуску до підсумкових іспитів. Саме тестування стало найбільшою відмінністю отримання освіти у Литві у порівнянні з Україною.
Заняття, написання курсової та сесія проводилися англійською, що дозволило дівчатам підвищити рівень володіння іноземною мовою. За підсумками навчання в Університеті Вітовта Великого студентки МДУ отримають сертифікати з власними оцінками, які додаватимуться до диплома про здобуту вищу освіту.
У межах освітнього стажування представниці МДУ відвідували формальні і неформальні заходи. Єлизавета Вінницька та Єлизавета Русанова взяли участь у міжнародному форумі до річниці повномасштабного вторгнення росії на територію суверенної держави. Юлія Пісоцька долучилася до конференції з балтійських досліджень, допомагаючи з проведенням дискусій. На запрошення професорки Університету Вітовта Великого, координаторки Альянсу європейських університетів Transform4Europe Інети Дабасінскієне дівчата відвідали бранч, на якому обговорили литовсько-українське партнерство та культурне розмаїття двох дружніх країн.
Після завершення освітнього стажування молодь МДУ поділилася своїми емоціями та враженнями.
Навчання в університеті за обміном може викликати занепокоєння стосовно мовного бар'єра або невизначеності, але всі ці страхи одразу відпадають, коли ти потрапляєш у нове середовище. Я бажаю всім, хто тільки починає пізнавати світ за програмою Еразмус+, не боятися, ставити собі нові цілі і підкорювати найвищі вершини свого світогляду,
– студентка Юлія Пісоцька.
Чи складно було мені адаптуватися? Можу з впевненістю сказати, що ні. Академічна спільнота сприяє тому, щоб іноземні студенти відчували себе комфортно. Університет Вітовта Великого пропонував безліч варіантів для проведення позанавчального часу – ми регулярно отримували запрошення на заходи, які покликанні зменшити напруження. Тож не вагайтеся щодо міжнародної мобільності! Якщо є можливість – однозначно варто нею скористатися,
– студентка Єлизавета Русанова.
Під час перебування в Університеті Вітовта Великого я познайомилася з багатьма цікавими людьми, отримала нових друзів та, найголовніше, досвід – життя у мультинаціональному суспільстві. Я усім раджу подавати заявки на Еразмус+, таке студентство ви будете згадувати з посмішкою,
– студентка Єлизавета Вінницька.
Щоб бути в курсі можливостей з мобільності, підписуйтеся на Телеграм-канал «МДУ International».
Читайте також: Студенти-історики МДУ вирушать на зустріч археологічним відкриттям у Словаччині
Єлизавета Вінницька та Єлизавета Русанова на міжнародному форумі
«Дотримуючись формули миру Президента Володимира Зеленського: спільні дії України та Литви до довготривалого миру»
Юлія Пісоцька з учасниками ХV Конференції з балтійських досліджень у Європі
«Поворотні моменти: цінності та суперечливе майбутнє у країнах Балтії»
Представниці незламного вишу на бранчі з професоркою Університету Вітовта Великого,
координаторкою Альянсу європейських університетів Transform4Europe Інетою Дабасінскієне |